Rady a tipy

Jak používat titanové nádobí WOLL

TIP 1: ENERGIE

U profesionálních výrobků WOLL se teplo přenáší a uchovává zvlášť dobře – takže můžete udržovat teplotu na nižší úrovni ohřevu a vařit obzvláště energeticky úsporným způsobem. Hrnce a pánve WOLL spotřebovávají až o 1/3 méně energie než běžné lité hrnce a pánve.

Zelenina, jako jsou brambory, mrkev nebo květák, se nejlépe vaří s malým množstvím nebo bez tekutiny v uzavřeném hrnci nebo v kastrolu. Takto ušetříte energii, výsledek je zdravější a chutná lépe. Doba vaření se zkracuje o 30–40 %.

TIP 2: TEPLOTA

Správná teplota pro smažení: Profesionální odlévané výrobky WOLL se obzvláště rychle zahřívají! Když jsou prázdné, výrobky WOLL dosáhnou teploty až 300 ° C již po třech minutách při nejvyšší úrovni ohřevu, což může být pro výrobek destruktivní. Včas snižte teplotu, abyste dosáhli zdravého a chutného výsledku vaření. Protože pokud je teplota příliš vysoká, oleje a tuky na vaření se velmi rychle spalují a také zanechávají na povrchu pánve takzvané dehtové pryskyřice, které již nelze odstranit a narušují nepřilnavé vlastnosti.

Jak správně ohřát pánev nebo hrnec pro smažení nebo pečení na tuku nebo oleji:

Krátce zahřejte svůj výrobek WOLL, když je prázdný, při polovičním ohřevu. Vysoce kvalitní tepelná základna se velmi rychle a rovnoměrně zahřívá. Následně teprve nastavte na požadovanou úroveň ohřevu a přidejte tuk nebo olej a vaše jídlo k smažení.

Díky vysoce kvalitní nepřilnavému povrchu jsou profesionální odlévané výrobky WOLL ideální také pro beztučnou přípravu masa, například:

Při pečení masa bez tuku ohřejte svůj profesionální odlitek WOLL přibližně 2 1/2 minuty na vysoký výkon. Teplotu můžete zkontrolovat pomocí testu: pomocí mokrého prstu vystříkněte několik kapek vody – pokud kapky tančí na povrchu, má správnou teplotu; pokud se začne pomalu odpařovat, povrch není dostatečně ohřátý; pokud okamžitě zmizí, povrch je již příliš horký.

Nyní můžete snížit teplotu přibližně o 30 %. Pamatujte, že maso musí mít pokojovou teplotu.

Po upečení necháme maso asi 5 minut odpočívat v troubě při teplotě 90 ° C.

 

TIP 3: TUKY A OLEJE

Užívejte si zdraví: Vyberte si správně, protože ne všechny tuky mají rádi teplo!

V závislosti na přípravě zvolte olej nebo tuk, který zvládne požadovanou teplotu vaření. Protože tuky a oleje mají rozdílnou tepelnou stabilitu, hovoří se také o kouřovém bodě – to je teplota, při které tuk začíná hořet viditelným vývojem kouře, který je jedovatý.

V horké kuchyni, např. k pečení masa nebo k přípravě zeleniny ve woku, se doporučují zejména jedlé tuky a oleje s vysokým bodem kouření:

·         rafinovaný světlicový olej (bod kouře 266 ° C)

·         rafinovaný – často označovaný jako „čistý“ - olivový olej (bod kouření 242 ° C)

·         rafinovaný řepkový olej – také vysoce doporučeno odborníky na výživu (bod kouření 240 ° C)

·         rafinovaný slunečnicový, kokosový, kukuřičný klíč, sójový nebo arašídový olej (220–232 ° C)

·         Tuk z palmových jader (220 ° C)

K šetrnému opékání, např. Z ryb nebo kuřecích prsíček, nebo k přípravě smažených pokrmů, jako jsou smažené brambory nebo pečené pokrmy, jsou vhodné:

·         Hroznový olej (190 - 210 ° C)

·         Vyčištěné máslo (vyčeřené máslo; do 205 ° C)

·         extra panenský olivový olej (do 190 ° C)

Máslo a margarín mohou tolerovat pouze teploty kolem 160 ° C a často se používají v používá se k přípravě vaječných pokrmů, obalovaných a moučkových jídel nebo k jemnému restování zeleniny.

Nebezpečí:

Dietní tuky a dietní margaríny a většina nativních nebo za studena lisovaných olejů (např. Nativní světlicový nebo slunečnicový olej) nejsou obecně vhodné ke smažení! Vždy věnujte pozornost pokynům výrobce na obalu.

 

TIP 4: ŠKRÁBANCE

Řezance nebo škrábance: žádný problém! Profesionální odlévané výrobky WOLL jsou robustní a odolné. Díky patentovanému materiálu je povrch odolný proti oděru. Pokud jsou časem na povrchu malé škrábance, můžete produkt bezpečně používat – aniž by to ovlivnilo vlastnosti vaření a pečení nebo vaše zdraví. Profesionální odlévané výrobky WOLL neobsahují PFOA (v souladu se zákonnými mezními hodnotami podle nařízení (ES) č. 1907/2006.).

 

TIP 5: POMOCNÍCI KUCHYNĚ

Díky pružnému povrchu WOLL můžete snadno používat všechny kuchyňské pomůcky, ať už ze dřeva, plastu nebo silikonu. Nebo použijte praktické kuchyňské náčiní WOLL Silikon – jsou vysoce tepelně odolné, velmi snadno se čistí, jsou hygienické a také prodlužují životnost našich výrobků.

 

TIP 6: ČIŠTĚNÍ

Čištění profesionálních odlitků WOLL: Už to nemůže být jednodušší! Díky kvalitnímu nepřilnavému povrchu stačí po každém použití horká voda a trochu mycího prostředku a vše je bleskově čisté. Všechny profesionální odlévané výrobky WOLL lze také mýt v myčce. Před prvním použitím vlněný výrobek důkladně vařte třikrát.

 

TIP 7: SKLOKERAMIKA

Vaření na keramických deskách: zvedejte pánve! Když jsou profesionální odlévané výrobky WOLL posouvány tam a zpět na keramické varné desce, mohou částice nečistot mezi hliníkovou základnou a varnou deskou poškrábat keramickou varnou desku. Za tuto škodu bohužel nemůže WOLL přijmout žádnou odpovědnost. Produkty WOLL vždy zvedejte, když je přemisťujete.

 

TIP 8: INDUKCE

Indukční vaření: úspora energie – čistší – rychlejší! Když vaříte s indukcí, profesionální odlévané výrobky WOLL jsou to pravé. Při vaření s indukčním nádobím WOLL vzniká silné magnetické pole přímo v celoplošné indukční základně. Teplo se generuje přesně tam, kde je potřeba, a je rovnoměrně distribuováno. To znamená: šetříte energii a můžete jíst ještě dříve. Nečistoty na sporáku kolem profesionálního litého produktu WOLL lze snadno odstranit, protože tato oblast zůstává téměř studená. Ale pozor: indukční varné desky jsou často vybaveny senzory magnetického pole na okraji, které detekují, zda je nádobí vhodné pro indukci. Průměr varné desky by proto měl odpovídat velikosti dna nádoby. Jinak nebude uznáno jako vhodné pro indukci.

Abyste zabránili poškození indukční varné desky, vždy při přemísťování zvedejte profesionální odlévané výrobky WOLL.

 

TIP 9: PRO VAŠI BEZPEČNOST

Při fritování použijte raději hluboký kastrol nebo pekáč. Naplňte jej maximálně do poloviny tukem, zabráníte tak popáleninám z pěnícího tuku. Pozor: Nepřehřívejte tuk (max. Teplota tuku 180 ° C). Nepoužívejte poklici bez otvorů.

Pevné rukojeti, boční rukojeti a knoflíky na poklicích jsou odolné proti pečení až do 220 ° C, nesmí být ale v troubě v režimu gril.

Odnímatelné rukojeti nejsou odolné vůči troubě. Pro použití v troubě musí být vždy vložen pouze pánev.

Manipulace s odnímatelnou rukojetí: Díky průchodce z lité mosazi lze šroub rukojeti utáhnout bez váhání, utáhněte jej šroubovákem vždy, kdy ucítíte lehkou vůli nebo nežádoucí pohyb.

Jak vybrat sklenice na víno

Jak vybrat sklenice na víno ?

Jaké sklenice na víno? Záleží na typu vína, víno nebudeme rozlišovat jen na červené a bílé. Začneme tím nejzásadnějším a tím je tvar sklenice a materiál ze kterého je vyrobena. V základu se dá říci, čím více aromatické víno, tím může být sklenice více otevřená, naopak vína méně aromatická je třeba servírovat ve sklenicích typů tulipán, kdy zužující se horní část kalichu aroma udržuje uvnitř pro dokonalý vjem při jeho konzumaci. Sklenice na víno by měly být vždy vyrobeny z bezolovnatého čistého křišťálového skla. Když pomineme, že bezolovnatý křišťál časem nezbělá a zůstává stále brilantně čirý, tím nejdůležitějším je, že nezkresluje barvu vína. Optický vjem je přece pro nás také velkou součástí požitku při jeho konzumaci. Při výběru je třeba dbát pozornost na sílu skla, jeho použití maskuje nedostatečnou výrobní technologii a nekvalitní materiál. Barevných sklenic na víno se vyvarujte, vždy je důvodem jeho použití nízká kvalita výrobku a snaha prodat, vy pak nebudete v kontaktu s krásným estetickým dojmem nádherných odstínů vína.

Sklenice na bílé víno

Bílé víno se zpravidla servíruje v menších sklenicích nežli víno červené. Menší velikost kalichu ve tvaru tulipánu, který se směrem nahoru zužuje, udržuje aroma uvnitř a umocňuje celkový vjem. Sladká a botrytická bílá vína by měla být servírována ve sklenicích s menším kalichem typu tulipán o objemu 160 do 240 ml. Suchá bílá vína a růžová vína je vhodné servírovat do sklenic s větším kalichem o objemu 200 až 450 ml. Vína burgundského typu je možné servírovat do sklenic s objemem i 500 ml, kalich může být i typu balon. Bílé víno je vhodné nalévat maximálně do 2/3 výšky sklenice, aby se dostatečně rozvinulo aroma. Vhodně zvolená sklenice má na celkový vjem velký vliv. Nejen chuť a barva, ale i vůně je přeci důležitá, jak říkají znalci: „vůně otevírá dveře do vína“. Bez správně zvolené sklenice, vhodného servírování, optimální teploty a té správné nálady vám ani hodně dobré víno příliš chutnat nebude.

Sklenice na červené víno

Natolik aromatickému vínu, jakým bezesporu dobré červení víno je, sluší sklenice o objemu alespoň 450 ml. V dostatečně velké sklenici má aroma možnost se dostatečně rozvinout a víno se již při nalévání krásně provzdušní. U červených vín se nemusíme bát velkých sklenic, jednoduché pravidlo říká, že čím větší sklenice, tím více možností vínem zakroužit, tím jej provzdušnit, uvolnit aroma a dekantovat. Pro červená vína se hodí sklenice s nižší stopkou a širokým kalichem, etiketa říká, že sklenku bychom měli držet v horní části stopky, nikoli jako sklenici na koňak, neohřívat obsah. Sklenice by neměla mít menší průměr nežli 65 mm. Pro mladá čerstvá a lehká červená vína ale i víno růžové bychom měli volit sklenice typu tulipán o objemu 300 až 450 ml. Zralá aromatická vína by měla být servírována do sklenic typu tulipán nebo balón s objemem 400 až 850 ml. Pro vysoce aromatická červená vína burgundského typu doporučujeme balónové sklenice s velkorysým objemem 700 až 1000 ml.

Sklenice na růžové víno

Lehká letní růžová vína by mela být servírována do středně velkých sklenic o objemu alespoň 300 až 450 ml. Sklenice by měly mít tvar tulipánu pro uchování jemného aroma a jeho uvolňování během konzumace. Lze použít větší sklenice na bílá vína nebo menší sklenice na víno červené.

Sklenice na šumivé víno

Sekty, šampaňské, prosseco, lambrusco, asti a ostatní šumivá vína je nutné servírovat ze zásady do sklenice typu flétna nebo tulipán. Klasické široké a otevřené šampusky jsou přežité a absolutně nevhodné, víno okamžitě ztrácí svoji perlivost i aroma, ani dobré víno z nich nechutná jak má. Všechny námi nabízené sklenice na šumivá vína mají takzvaný „bod perlení“, který zpomaluje reakci se vzduchem a zklidňuje bouřlivost perlení. Mimo krásný estetický zážitek udržuje čerstvost na několikanásobně delší dobu. Sklenice na šumivé víno by měla mít doporučovaný objem v rozmezí 150 až 350 ml.